fbpx

Zdjęcia RTG

Nasza klinika na ul. Świętej Gertrudy wyposażona została w profesjonalną pracownię RTG. Dostęp do najlepszych na rynku tomografów 3D oraz rentgenów punktowych jest dla nas niezbędnym elementem w kompleksowym podejściu do leczenia stomatologicznego. 

Nie musisz być naszym pacjentem, aby skorzystać z pracowni radiologicznej. Zadzwoń i umów się na badanie już dziś!

Zabiegi w pracowni radiologicznej

Tomografia komputerowa

Zdjęcia robione przy użyciu najnowocześniejszego tomografu 3D Kavo OP 3d Pro.

Tomografia komputerowa to trójwymiarowe badanie, wykonywane w razie konieczności szczegółowej diagnostyki jamy ustnej. Jest niezastąpione w planowaniu leczenia implantologicznego czy chirurgicznego, gdyż pozwala na dokładną ocenę warunków kostnych Pacjenta i dokonanie niezbędnych dla leczenia pomiarów. Ten rodzaj obrazowania, poza oceną stanu uzębienia, pozwala na sprawdzenie stanu kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo­ żuchwowych oraz zatok obocznych nosa.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniej technologii cyfrowej wszystkie prześwietlenia wykonywane w naszej pracowni radiologicznej są w pełni bezpieczne dla pacjentów. Dawka promieniowania, którą otrzymuje Pacjent podczas badania, została ograniczona do minimum i jest nawet dziesięciokrotnie niższa niż podczas konwencjonalnego badania radiologicznego.

Pacjenci mogą otrzymać wynik w formie wydruku na kliszy/papierze fotograficznym lub formie cyfrowej­ na płycie CD bądź własnym nośniku pamięci.

Na życzenie Pacjentów przesyłamy wyniki wykonanych badań na wskazany adres e­mail. W razie potrzeby zapewniamy również możliwość opisania badania przez lekarza specjalistę – radiologa.

Przewiń do góry